Визадан баш тартууга каршы..

ALMANCAX ФОРУМДАРЫНА КОШ КЕЛИҢИЗ. ГЕРМАНИЯ ЖАНА НЕРМАН ТИЛИ ЖӨНҮНДӨ СИЗ ИЗДЕГЕН БААРДЫК МААЛЫМАТТАРДЫ БИЗДИН ФОРУМДАРДАН ТАБА АЛАСЫЗ.
    керик
    Катышуучу

Arkadaşlar Merhaba

5 günlük bir seyahat için almanya konsolosluğuna IData üzerinden başvuru yaptım. Öğrenciyim ve gidiş amacım 4 günlük bir seminere katılmaktı. Başvurumun hemen ertesi günü pasaportum ve vizenin reddine dair 3 evrakla tarafıma iletildi.

Sebebi ise ; ''Öngörülen seyahat süresinin tamamı için, veya ikamet veya çıkış ülkesine geri dönebilmek için,
    же үчүнчү өлкөгө кабыл алуу кепилденген транзит үчүн жетиштүү финансылык каражаттар.
    ээ экендигин тастыктаган документ же мыйзамдуу түрдө берилген эмес
    yoldan kavuşmanız mümkün değildir.''

Sponsorumun tüm masraflarımı karşılıyor olması nedeniyle kendi hesabımda ve babamın hesabında o an az bir para gözüküyor olmasını önemsemedim. şimdi itiraz edeceğim ve tapu,ruhsat 5000 lira üzerinde para göstereceğim. İtirazlar genel olarak kaç günde ve nasıl sonuçlanıyor ? bilgisi olan arkadaşlar varsa sevinirim.

tugce_doerj болот
    Катышуучу

itiraz dilekcenizi yazip goturun kisa surede isleme alirlar umarim. ne kadar surede cevap vereceklerini soylemek cok zor.

1 жооп көрсөтүлүүдө (бардыгы 1)
  • Бул темага жооп берүү үчүн сиз киришиңиз керек.